Kongregacja Oratorium - Sanktuarium Świętogórskie
O witaj Rodzicielko białego jak śnieg Kwiatu,
Panienko, słodka Ozdobo,
Chwało moja najwznioślejsza"

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

 

1. Dziś gromadzimy się na Świętej Górze w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i rozpoczynamy tygodniowe uroczystości odpustowe pod hasłem: Duchu Uzdrowicielu Przyjdź”.

Razem z Maryją chcemy w te dni upraszać dary Ducha Świętego dla pielgrzymów przybywających do Świętogórskiego Sanktuarium oraz prosić o łaskę ustania epidemii.

Msze Święte odprawiamy dziś o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, o godz. 12.00 Suma Odpustowa, której przewodniczyć będzie ks. Mirosław Prasek, Prokurator Polskiej Federacji Kongregacji Oratorium Św. Filipa Neri. Po południu odprawiamy Msze Św. o godz. 13.30, 15.00, 17.00 i o godz. 19.00 .

Nabożeństwo majowe o godz. 16.30.

W zakrystii można zamawiać Msze Święte przed cudownym obrazem Matki Bożej Świętogórskiej.

2. Oto program tygodnia odpustowego:

- W poniedziałek obchodzimy uroczystość NMP Matki Kościoła. Modlimy się w intencji Matek i Kobiet. Msze Święte odprawiamy w tym dniu o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00 oraz o godz.19.00.

- We wtorek zapraszamy młodzież a zwłaszcza przygotowujących się do bierzmowania na Mszę Świętą o godz. 19.00.

- W środę na wieczorną Mszę Św. o godz. 19.00 połączoną z Nowenną do Matki Bożej zapraszamy Służby Mundurowe Powiatu Gostyńskiego.

- W czwartek obchodzimy Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana. Wieczorem zapraszamy na Mszę Św. o godz.19.00 w intencji Lekarzy i Pracowników Służby Zdrowia oraz Nauczycieli i Pracowników Oświaty.

- W piątek zapraszamy na Mszę Świętą godz. 19.00 przedstawicieli wszystkich duszpasterstw działających na Świętej Górze. Jest to pierwszy piątek miesiąca. Od 18.30 adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi.

- W sobotę o godz. 18.30 zapraszamy na różaniec wynagradzający Niepok. Sercu Najśw. Maryi Panny a o  godz. 19.00 modlić się w będziemy w intencji wszystkich Czcicieli Matki Bożej Świętogórskiej w sposób szczególny w intencji Rzemiosła Powiatu Gostyńskiego: Przedsiębiorców, Rzemieślników Piekarzy i Handlowców.

- Tydzień odpustowy zakończymy w niedzielę 7 czerwca Uroczystością Najświętszej Trójcy... Msze święte odprawiać będziemy o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 13.30, 15.00, 17.00 i o godz. 19.00. Mszy Świętej o godz. 12.00 przewodniczyć będzie abp Andrzej Dzięga Metropolita Szczecińsko-Kamieński.

 

3. Zapraszamy na naszą furtę klasztorną, gdzie można nabyć prasę katolicką, książki o tematyce religijnej, pamiątki i dewocjonalia. Dochód z działalności furty przeznaczamy na renowację świętogórskich zabytków.

 

4. Ks. Arcybiskup Metropolita Stanisław Gądecki wydał dekret w którym znosi ogólną dyspensę od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy św. od przyszłej niedzieli 7 czerwca.

Od niedzieli 7 czerwca obowiązywać będzie już tylko dyspensa dla:

  1. osób w podeszłym wieku i kobiet w stanie błogosławionym,
  1. osób z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura itp.),
  1. osób, które czują wielką obawę przed zarażeniem.

Ks. Arcybiskup zachęca wiernych do udziału w Mszach Świętych oraz do korzystania z sakramentu pokuty. Zostaje też przedłużony czas Komunii wielkanocnej w Archidiecezji Poznańskiej do Święta Podwyższenia Krzyża Świętego, tj. do dnia 14 września 2020 roku. Przyjęcie Komunii św. wielkanocnej w naznaczonym terminie należy do podstawowych obowiązków katolika.